Uroczystość Dnia Patrona

11 marca 2024 roku w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona, na które przybyli zaproszeni goście: Pani Danuta Smaga- Starosta Powiatu Puławskiego, Pan Andrzej Wenerski- Kierownik Działu Promocji Powiatu Puławskiego, Pan Marcin Łaguna- Wójt Gminy Wąwolnica, Ksiądz Łukasz Sidor, Pani Dorota Kolibska-Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Izabela Stelmach- Dyrektor Szkoły, Pani Jolanta Snopek- Wicedyrektor.

Radośnie wybrzmiały pieśń sztandarowa Szkoły oraz hymn Polski. Prowadzące spotkanie, podkreśliły moralny aspekt nauki Patrona, z której chcemy czerpać, ucząc się i pracując. Zgromadzeni wokół osoby i przesłania Kardynała wspólnie obchodziliśmy Święto Szkoły.

Głos zabrali: Pan Marcin Łaguna oraz Pani Danuta Smaga. Uroczystość uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów klas młodszych, którzy przypomnieli, że Stefan Wyszyński był przecież najpierw uczniem, gimnazjalistą, harcerzem. Podkreślili akcenty patriotyczne, a także pouczenie, wynikające ze Społecznej Krucjaty Miłości, jaką pozostawił nam Kardynał.

Tegorocznym obchodom przyświecało motto: ”Warto służyć każdemu człowiekowi i dla każdego warto się poświęcić”.

Niech będzie dla nas drogowskazem!

Następnie wspólnie udaliśmy się do Bazyliki na Mszę Świętą w intencji społeczności szkolnej.

W Dniu Patrona życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom wielu sukcesów, radości i uśmiechu!

Beata Kałdonek