"Trzymaj formę"

W dniu 29 kwietnia w naszej szkole miała miejsce akcja, mająca na celu popularyzację zdrowego stylu życia, zgodnie z założeniami programu "Trzymaj Formę".

W ramach tego wydarzenia klasy od 4 do 8 zaangażowały się w tworzenie plakatów propagujących zdrowe nawyki oraz w przygotowanie zdrowych przekąsek, takich jak kanapki, szaszłyki warzywne i owocowe, koreczki owocowe i warzywne, itp. Dodatkowo, na terenie szkoły zostało ustawione stoisko prezentujące różnorodne talerze z wyżej wymienionymi przekąskami, a plakaty zostały wywieszone na tablicach szkolnych. Uczennice z klasy 7 zaangażowały się aktywnie w organizację oraz nadzór nad przebiegiem wydarzenia podczas przerw. Każdy uczestnik, pragnący spróbować oferowanych przekąsek, mógł wylosować numer od 1 do 9, który wiązał się z konkretnym ćwiczeniem do wykonania, a następnie uzupełnić zdanie na plakacie: "Jestem zdrowy, bo...".   Wydarzenie przebiegło w pozytywnej atmosferze, przynosząc wiele korzyści oraz inspirując uczniów do podejmowania świadomych decyzji dotyczących własnego zdrowia i zbilansowanego odżywiania się.

Koordynatorki programu: S. Wójcik, K. Kijewska, K. Czuba